Salesforce PARTNER KOFANA

Şirket Değerini Salesforce ile Maksimize Etmek İçin 10 Adım

Şirketleri ve müşterileri bir araya getiren bir müşteri ilişkileri çözümü olan Salesforce, standartların ötesini hedefleyen işletmeler için etkili ve entegre çözümlere sahiptir. Pazarlama verileri, satış süreçleri ve satış sonrası hizmetleri dahil olmak üzere her müşterinin tek ve ortak bir görünümünü sunan entegre bir CRM platformu olan Salesforce ile aynı zamanda şirket değerini maksimize etmek de mümkün! 

Şirket Değerini Salesforce İle Maksimize Etmek

Dijital teknolojideki gelişim ve dönüşüm her geçen gün daha hızlı bir ivmeyle gerçekleşirken bu süreçte her şey gibi müşteri yönetimi anlayışı da değişti. Ayrıca pazarlama dinamikleri, satış ve satış sonrası hizmetlere dair standartlarda da önemli yenilikler oldu. Tüm bunlar olurken değişime uyum sağlamak isteyen dünya çapında 150 binden fazla şirket, dijital dönüşüme dair süreçleri hızlı ve otomatik bir şekilde yönetmek için Salesforce’un CRM çözümlerini tercih ediyor.

CRM’e kurulan ilk yapay zeka (AI) geliştirmesine öncülük eden dünyanın 1 numaralı CRM yazılımı Salesforce ile aynı zamanda şirket değerini maksimize etmek de mümkün. İşte, şirket değerini artıran 10 temel Salesforce avantajı!

Dijital Dönüşüm Planlaması

Çoklu Kanal Yönetimi

Otomasyon

Kişiselleştirilmiş Veri

Topluluk Yönetimi

Etkin Müşteri Hizmetleri

Entegrasyon

Sürdürülebilir Satış Yönetimi

Yapay Zeka

Analiz Ve Raporlama

Dijital Dönüşüm Planlaması

 

IDC tarafından dört yıl 1 numara seçilen Salesforce ile işletmenizin dijital dönüşüm planlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Mobil ilk CRM olan Salesforce sayesinde müşteri takibi ve yönetimi, satış verimliliği, satış analizi ve raporlaması, müşteri hizmetlerini iyileştirme gibi birçok dijital sürdürülebilirlik aksiyonunun yanı sıra her ekip yönetimi ve ekip içi veri odaklı bilgi paylaşımı yapmak da mümkün. 

Çoklu Kanal Yönetimi

Gelişen pazarlama stratejileri sebebiyle aynı anda birden fazla kanalda aktif olmak zorunda olan çalışanlarınıza, Salesforce ile tek ekrandan çoklu kanal yönetimi yeteneği kazandırabilirsiniz. Salesforce CRM yazılımıyla çoklu kanaldan veri takibi yapmak, verileri tek bir alanda birleştirip işe süreklilik katmak ve çoklu kanaldan gelen mesajlara karşın çalışan odağını tek noktaya endekslemek mümkün.

Otomasyon

15. kez üst üste Gartner Magic Quadrant’ta SFA (Sales Force Automation) kategorisinde “Lider” olarak yer alan Salesforce ile manüel görevleri otomatikleştirerek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Salesforce Sales Cloud’un bulut tabanlı platformuyla satış operasyonunun karşmaşık iş süreçlerini otomatize ederek satış ekiplerinize yeni müşterilerle etkileşime girecek zamanı bırakabilir, Salesforce B2C Pazarlama Otomasyonu ile müşteri deneyimlerini otomatize edilmiş kurgularla yönetebilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Veri

Dijitalleşmeyle birlikte değişen tüketici davranışları her geçen gün yeni bir boyut kazanırken, müşteri yönetimi olgusu da aynı derecede önem kazandı. Gerçek zamanlı verilerle beslenen Salesforce Data Cloud ile müşteri verilerini hem kişiselleştirebilir, hem de doğru zamanda doğru mesajları verme ayrıcalığına ulaşabilirsiniz.

Topluluk Yönetimi

Günümüzde işletmeler, müşteri ilişkilerini yönetmek ve müşteri deneyimini en üst düzeye çıkarmak için dijital çözümlere yöneliyor. Salesforce'un Experience Cloud'u da tam da bu noktada devreye giriyor. Experience Cloud, işletmelere müşteri deneyimini özelleştirmek, marka sadakatini artırmak ve toplulukları güçlendirmek için gelişmiş araçlar sunan kapsamlı bir platform suuyor.

Etkin Müşteri Hizmetleri

Müşteri ilişkilerini iyileştirmek için hem çağrı merkezindeki hem de sahadaki ekiplerinizin arasındaki köprüyü kurarak operasyonlarınızın verimliliğini artırmak gerekir. Salesforce Service Cloud ile daha etkin müşteri hizmetleri deneyimi sunabilmek için doğru bilgi paylaşımlarını gerçekleştirebilir, iş süreçlerini otomatikleştirerek şirket değerini maksimize edebilir ve müşteri memnuniyetini %37 artırabilirsiniz.  

Entegrasyon

İş süreçlerini dijitalleştirmek lüks olmaktan çıktı. Her işletmenin temel sorumluluğu haline gelen dijitalleşmeyle birlikte farklı platformları entegre edebilmek ve eş zamanlı yönetmek önem kazandı. İşte bu noktada, Salesforce'un MuleSoft entegrasyon platformu devreye giriyor. MuleSoft, farklı sistemler arasındaki veri ve iş akışlarını sorunsuz bir şekilde yönetmek, uygulamaları birbirine bağlamak ve veri paylaşımını kolaylaştırmak için güçlü araçlar sunan kapsamlı bir entegrasyon çözümü olarak öne çıkıyor.

Sürdürülebilir Satış

İşletmelerin temel motivasyonlarından biri olan satış ile ilgili süreçleri otomatikleştirerek dönüşümü artırmak mümkündür. Satış öncesi tekliften satış sonrası tahsilata birçok değişkenin olduğu bu yolculuğu akıllı hale getiren Salesforce Sales Cloud ile teknolojinin dinamiklerine uyum sağlayabilir, doğrudan Salesforce ile bağlantılı sosyal medya kanallarından elde edilen iç görülere ulaşabilirsiniz. Satışı kapatmak için ihtiyaç duyduğunuz kişi ve bilgilere her an, her yerden erişirken  satış ekibinizin tahminlerini gerçek zamanlı olarak izleyip öngörülerde bulunabilirsiniz.

Yapay Zeka

Dijital çağın iş dünyasında, verilerin anlamlandırılması, iş akışlarının optimize edilmesi ve daha akıllı kararlar alınması giderek daha kritik hale geliyor. Salesforce Einstein, bu zorluğu ele almak ve işletmelerin verileri daha akıllıca kullanarak müşteri deneyimini iyileştirmesini sağlamak için tasarlanmış bir yapay zeka (AI) platformu. Bu yenilikçi platform, öğrenme yeteneği kazanmış, tahmin yapabilen ve otomatik aksiyonlar gerçekleştirebilen bir yapay zeka katmanını iş süreçlerine entegre ediyor ve şirketlere müşteri davranışı, satış, pazarlama gibi alanlarda gelecek trendleri sunarak içgörüler kazandırıyor.

Analiz Ve Raporlama

İş süreçlerini ölçümlenebilir hale getiren analiz ve raporlama, stratejik yönetimin iki temel olgusudur. Veri analizine yeni bir boyut katmak ve topladığınız verilerden maksimum düzeyde yararlanmak için görselleştirme ve analiz aracı olan Tableau’dan destek alabilirsiniz. Makine öğrenimi, istatistikler, doğal dil ve akıllı veri hazırlığı ile içgörülerin daha hızlı ortaya çıkmasına yardımcı olan kullanıcı öncelikli bu araç, programlama bilgisi gerektirmediği gibi sınırsız görsel veri keşfini de mümkün hale getiriyor.

Dünyanın 1 numaralı CRM yazılımı Salesforce’un birçok alanda sağladığı çözümler, aynı zamanda işletmeler için şirket değerini maksimize eden birer avantaja dönüşmektedir. “Dijital Dönüşüm Planlaması”ndan “Analiz Ve Raporlama”ya kadar bu 10 Salesforce avantajı ile iş süreçlerini yapılandırmak, sürdürmek ve uygulamak mümkün olduğu gibi tüm bunlar “Neden Salesforce?” sorusunun da en kapsayıcı yanıtıdır.

 

 

Salesforce PARTNER KOFANA

Diğer Trend Raporları

Salesforce’Un B2B Pazarlama Çözümleriyle Verimliliği Arttırın

Salesforce’un B2B Pazarlama Çözümleriyle Verimliliği Arttırın

Salesforce B2B pazarlama ve e-Ticaret çözümleriyle işinizi bir üst seviyeye taşıyın! Müşteri memnuniyetini artıran ve satışları yükselten güçlü araçları keşfedin.

Devamını Oku
Üretim Sektöründe AI Ile Data Stratejisi

Üretim Sektöründe AI ile Data Stratejisi

Üretim sektöründe AI ile data stratejisi: Verimliliği artırın, maliyetleri düşürün ve rekabet avantajı elde edin. Geleceğin üretim süreçlerini bugün keşfedin.

Devamını Oku
Girişim Ve Kobilere Özel Slack Çözümleri Ile Büyüyün

Girişim ve Kobilere Özel Slack Çözümleri ile Büyüyün

KOBİ ve girişimciler için Slack çözümleriyle büyüyün. İletişimi güçlendirin, verimliliği artırın ve iş süreçlerinizi daha etkili yönetin.

Devamını Oku