Salesforce PARTNER KOFANA

Siber Güvenlik İpuçları: CRM Verilerini Cloud Üzerinde Saklamanın Avantajları

Dijital dönüşümün güvenlik boyutunu temsil eden siber güvenlik, kısaca; dijital cihaz ve ağlar ile bu cihaz ve ağlardaki verileri dijital tehditlere karşı korumak anlamına gelmektedir. Kişisel, kamusal ve kurumsal markalar başta olmak üzere tüm tüzel ve özel işletmeler, müşteri güveni oluşturmak ve yasal mevzuata uygun hareket etmek için veri güvenliğini sağlamakla sorumludur. Ayrıca sürdürülebilir müşteri yönetimi, etkin müşteri hizmetleri ve optimum işletme operasyonları için kullanılan CRM ve benzeri dijital sistemlerin ya da ağların güvenliği de yine siber güvenliğin sorumluluk alanına girmektedir.

Bir kuruluşun bireylerle olan tüm ilişkilerini yönetmeye imkân tanıyan CRM sistemleri için yüksek seviye bir güvenlik inşa etmenin temel motivasyonu ise CRM verilerini cloud (bulut) üzerinde barındırmaktır. Peki ama nasıl? İşte bulut tabanlı CRM sistemleri odağında siber güvenlik ipuçları!

Siber Güvenlik İpuçları: CRM Verilerini Cloud Üzerinde Saklamak

Bir işletmenin iç ve dış paydaşları ile tüm etkileşimini yönettiği CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) sistemlerinde oluşabilecek ufak bir güvenlik açığı tüm süreci etkisizleştirebilir. Bu durum şirketin kurumsal politikalarını aksatacağı ve marka değerine negatif etki yapacağı gibi işletmenin pazardaki konumunu ve itibarını kaybetmesine de neden olabilir. Bu yüzden CRM verilerini üst seviye bir siber güvenlik stratejisiyle yönetmek ve korumak gerekir.

Dünyanın 1 numaralı CRM yazılımı Salesforce, bu kapsamda geliştirdiği bulut tabanlı CRM çözümleriyle hem iş hacmini tek merkezden yönetmeyi sağlıyor hem de veri güvenliğini maksimum seviyede tutmayı başarıyor. CRM ve data yönetim modülleri başta olmak üzere müşteriler ve işletmeler arasında köprü vazifesi gören ve dünyanın en güncel CRM çözümlerini sunan Salesforce, bu alanda gerçekleştirdiği geliştirmelerle hem CRM süreçlerini efektif hale getiriyor, hem de bu süreçlerin güvenliğinde cloud gibi güncel teknolojileri kullanıyor.

İşletmelerin, müşterileriyle veya müşteri adaylarıyla olan aksiyonlarını yönetmek için kullandıkları bir strateji olan CRM, bir şirkete; müşteri ilişkileri, satış operasyonları, sürdürülebilir paydaş iletişimi ve süreç yönetimi gibi avantajların yanında her geçen gün değişen ve yeni bir anlam kazanan iş dünyası dinamiklerine uyumluluğu da getirmektedir. Bulut teknolojisine entegre biçimde çalışan Salesforce CRM çözümleri, standart CRM sistemlerinden farklı olarak, yüksek seviye siber güvenlik avantajına sahiptir. 

Bulut Teknolojisinin Avantajları

İnternet erişiminin olduğu herhangi bir yerdeki cihazdan erişilebilen ve tüm verilerin depolandığı bir teknoloji olan bulut (cloud), Salesforce tarafından geliştirilen CRM çözümlerinin de vazgeçilmez bir parçasıdır. Birçok artısı bulunan cloud teknolojisinin sağladığı avantajlar ise şöyledir; 

Siber güvenlik.

Her yerden kolay erişim.

Maliyet tasarrufu.

Esneklik ve ölçeklenebilirlik

7/24 erişilebilirlik

Veri yönetimi.

Uygun maliyet.

Güncellik

Bilgi teknolojisi yönetimi için harcanan iş gücünden tasarruf.

Şirketlerin müşteri deneyimlerinin tüm aşamalarını kapsayan, tamamen dijital bir sistem olan Salesforce, CRM verilerini cloud üzerinde barındırma stratejisiyle maliyet tasarrufu, erişim kolaylığı, sürdürülebilir veri yönetimi gibi avantajların yanında şirketlere siber güvenlik konusunda da önemli bir fırsat sağlamaktadır.

Salesforce PARTNER KOFANA

Diğer Trend Raporları

GKFX 446 269Px

CRM ile Akıllı Tedarik Zinciri Yönetimi: Müşteri Odaklı Bir Yaklaşım

Akıllı tedarik zinciri yönetimi, tedarik zincirinin her aşamasında veri analitiği, yapay zeka ve diğer teknolojileri kullanarak daha verimli ve esnek bir şekilde çalışmasını sağlayan bir yaklaşımdır.

Devamını Oku
Yapay Zeka Çağında Verinin Gerçek Potansiyeli 446X269px

Yapay Zeka Çağında Verinin Gerçek Potansiyeli

Doğrulanmış, kaliteli veri artık sadece günlük raporlamalar için önemli değil, yapay zeka (AI) gibi teknolojilerin gücünü ortaya çıkarmak için de kritik bir unsur haline geldi

Devamını Oku
Otomasyon Ve Entegrasyon 446X269px

Otomasyon ve Entegrasyon Çözümleriyle Operasyonel Verimliliği Arttırma

Salesforce'un sunduğu çeşitli bulut çözümleri, işletmelerin operasyonel verimliliğini artırmak ve rekabet avantajı elde etmek için güçlü bir araçlar seti sunar. Salesforce Türkiye iş ortağı Kofana Digital ile sektör liderlerinin CRM ve müşteri 360 stratejilerini öğrenin.

Devamını Oku