Tableau nedir?

Tableau, verilerinizi görmenize ve anlamanıza yardım eder.

Tableau, sorunları çözmek için verileri kullanma şeklinizi dönüştüren, verilerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan bir görsel analiz platformudur. Modern analitik platformuyla şirketlerin ve çalışanların veri odaklı olmalarına yardımcı olur.

image
image

Neden Tableau?

Veri analizi yazılım öğrenmekle değil, soru sormakla ilgilidir. Tableau, kullanıcıya öncelik vermek üzere tasarlanmıştır. Tableau ile, teknik seviyeleri veya veriyle çalışma tecrübeleri ne olursa olsun, ekipler verilere erişip kendi sorularına kolayca cevap bulabilir. Kolay kullanımı sayesinde herhangi bir kodlama ya da programlama bilgisi gerektirmez, sınırsız görsel veri keşfine olanak tanır.

Tableau, analizi daha hızlı ve daha kolay hale getirir. Tableau platformunun mevcut analitik zenginliğine ek olarak, veri ve görselleştirmeler açısından daha iyi kullanım için çeşitli akıllı analitik yetenekleri de sağlar. Makine öğrenimi, istatistikler, doğal dil ve akıllı veri hazırlığı ile içgörülerin daha hızlı ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Verilerinizden iyi bir şekilde yararlanabiliyor musunuz? Verilerinize tek bir kaynaktan ulaşabiliyor musunuz? Veriye dayalı kararlar alıyor musunuz? Her çalışanınız verilerinizden anlamlı cevaplar elde edebiliyor mu?