Salesforce, Gartner tarafından üst üste 12. kere Satış Gücü Otomasyonu (Sales Force Automation – SFA) Magic Quadrant Lideri olarak seçildi. Bu bizim için inanılmaz bir onur ve bu onurun müşterilerimiz sayesinde olduğuna inanıyoruz.
Gartner, satıcıları vizyon bütünlüğü ve yürütme yeteneği alanlarında değerlendirir. Bu raporda Gartner, Salesforce’u SFA konusunda bu kriterlerde en yüksek kapasiteye sahip lider olarak tanıdı.
İnanıyoruz ki bu Magic Quadrant’ta yer almamız, sadece 4 milyondan fazla kullanıcımızın ihtiyaçlarını anladığımızı değil, aynı zamanda sürekli yenilikler yaparak bu ihtiyaçları aşmaya devam ettiğimizi gösteriyor.

Raporu buradan indirebilirsiniz.

Salesforce Sürekli Yenilik Sağlıyor
Salesforce, müşteri ilişkileri yönetimini (CRM) ve satış gücü otomasyonunu (SFA) buluta taşıyan ilk şirkettir. Bulut sayesinde şirketler ilk kez müşterilerine dair bütün bilgilere bir internet sitesinden, herhangi bir cihazı kullanarak, dünyanın her tarafından ve günün her saati ulaşabilir konuma geldiler. Neredeyse 20 yıl ardından yenilik yapmaya ve bulut bilişimini tanımlamaya işte bu araçlarla devam ediyoruz

Yapay Zeka
Sadece dünyanın bir numaralı CRM çözümü olduğumuza değil, aynı zamanda en akıllı CRM çözümü olduğumuza inanıyoruz. Sales Cloud Einstein veri girişini otomatikleştirip kestirimsel çözümleme yaparak satış yaptığınız her anın değerli olmasını sağlar. Örneğin, Einstein yapay zekasını kullanarak fırsat geçmişinizi analiz ederek varlığından haberdar bile olmadığınız örüntüler tespit eder. Daha sonra Einstein yeni fırsatlar yaratır ve satış temsilcilerinize verimli satış için bir yol haritası sunar.

Satış Platformu
Sales Cloud, istediğiniz şekilde satış yapabilmenizi ve istediğiniz zaman, istediğiniz yerde daha fazla fırsat sağlayan esnek, kolay özelleştirilebilen bir platform sunar. Salesforce Platform’un gücü ile müşteriler, satış süreçlerini kendi özel satış ihtiyaçlarını destekleyecek şekilde otomatikleştirebilir ve önceden oluşturulmuş bileşenler ile AppExchange uygulamalarını kullanarak platformun kabiliyetlerini genişletebilir.

Müşteri Başarısı
Bir şirket olarak, müşteri başarısı bizim bir numaralı kriterimizdir. Onların başarısı, bizim başarımızdır ve onların büyümesi bizim büyümemizi sağlar. Ücretsiz çevrimiçi öğrenme programımız Trailhead’den Success Cloud’un benzersiz kaynaklarına, müşterilerimizin olağanüstü şeyler elde etmelerine yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Gartner Peer Insights’ta müşteri başarımız ile tanınırlık kazanmak, bizim için çok şey ifade ediyor.

Gartner Peer Insights incelemeleri, bireysel son kullanıcıların kendi tecrübelerine dayanan öznel görüşlerini oluşturur ve Gartner ya da bağlı kuruluşlarının görüşlerini temsil etmez.

Gartner Peer Insights Logosu, Gartner, Inc. ve / veya bağlı şirketlerinin ticari markası ve hizmet markasıdır ve burada izinle kullanılmaktadır. Her hakkı saklıdır.

Gartner Magic Quadrant for Sales Force Automation, Tad Travis, Ilona Hansen, Julian Poulter, Melissa A. Hilbert, 9 Temmuz 2018. 2007-2014 yılları arasında Salesforce, salesforce.com olarak kabul edildi.

Bu grafik Gartner, Inc. tarafından daha geniş bir araştırma dokümanının bir parçası olarak yayınlanmıştır ve tüm belge kapsamında değerlendirilmelidir. Gartner belgesi, Salesforce’dan talep üzerine temin edilebilir.

Gartner, araştırma yayınlarında tasvir edilen herhangi bir satıcıyı, ürünü veya hizmeti desteklemez ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek dereceleri veya başka bir adlandırmayı içeren satıcıları seçmelerini önermez. Gartner araştırma yayınları, Gartner’ın araştırma örgütünün görüşlerinden oluşur ve gerçek ifadeler olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, bu araştırma ile ilgili olarak, ticari bir satılabilirlik ya da belirli bir amaca uygunluk da dahil olmak üzere, açık ya da ima edilen tüm garantileri reddeder.

Kaynak: https://www.salesforce.com/blog/2018/07/gartner-magic-quadrant-leader-sales-force-automation.html?d=70130000000tP4L