Müşteri deneyimi dendiğinde akla ilk gelen şirket olan Salesforce’un çözümlerini müşterilerine sunan Kofana Digital, kurumların dijital dönüşümüne öncülük eden şirketlerden biridir ve şu ana kadar 200’ü aşkın markaya dijital dönüşüm süreçlerinde destek vermiş durumdadır.

Günümüzde kullanılan her şeyin dijitalleşmesi bir veri tufanı yaratmıştır. Akıllı telefon, sosyal medya işbirliği, tümleşik aygıtlar ve büyük veri analizi gibi teknolojiler, dijital öncesi çağın paradokslarını parçalamış durumdadır. Bu dönüşüm bazı sektörlerde diğerlerine göre çok daha hızlı ilerlerken, bazı sektörlerde (Eczacılık, Kamu hizmetleri gibi alanlar) ise güçlü dijital ihtiyaçların henüz somutlaşmadığı gözlemleniyor. Şirketler, sektörlerindeki ortalama dijital yeterlilik düzeylerini çok iyi tespit etmeli ve bunun gerisinde kalmışsa acele etmelidir. Dijital dönüşümün akıllı dijital yatırımlar yapmadan olamayacağı gibi, engelleri ortadan kaldıran ve yeterlilikleri genişleten teknoloji tek başına bir amaç olarak benimsenemez. Kofana, müşterilerine alanında dünyanın en iyi çözümlerini sunmanın yanında, müşteri deneyimlerini nasıl zenginleştireceklerine, operasyonlarını nasıl akıcı hale getirebileceklerine ve yeni dijital fırsatlar keşfederek iş modellerini nasıl dönüştüreceklerine kafa yorar. Eski teknolojilerin sınırlarından kaynaklanan darboğazları ve baş ağrılarını müşterileriyle birlikte tespit ederek, bu problemleri uzun yıllara dayanan tecrübe ve uzmanlığı ile çözmeye odaklanır. Özetlemek gerekirse, dijital dönüşüm için çözüm olarak neye yatırım yapıldığı bir yere kadar önemlidir. Bu yatırımların şirketi dönüştürmek için nasıl kullanıldığı ve bu dönüşümde tercih edilen danışmanlık firması deneyimi ise başarının en önemli anahtarıdır.

Müşterinin müşterisini tanımak

Pandemi sürecinde tüketicilerin ihtiyaçlarında, faaliyetlerinde, satın alma davranışlarında değişimler yaşanmaya başlandı. Tüketicilerin temel ihtiyaçlara yöneldikleri, çevrimiçi alışverişin arttığı, dijital platformları daha fazla kullandıkları, firmaların kurumsal sosyal sorumluluk projelerine özel önem verdikleri bir döneme girildi. Değişen tüketici alışkanlıkları, şirketlerin yöntemlerini de yenilenmeye zorladı. Değişen öncelik ve alışkanlıklar sektördeki yatırımlara yön verdi.

Kofana Digital, buluta doğmuş bir kurum olarak, çalışanlarının, istediği yerde ve zamanda, telefon veya bilgisayarları ile çalışmasına olanak sağlamış; kolay, hızlı ve modern iş süreçlerine sahip bir şirkettir. Bu süreçte, değişime müşterilerini adapte etmeyi proje yaklaşımının merkezine almıştır. Kofana, Salesforce Marketing Cloud ile müşterilerinin, tüketici onları fark ettiği ilk andan sadık müşterilerine dönüşmesine uzanan yolculuğunda, iletişim süreçlerini kusursuz bir şekilde yönetmesini sağlar. Sales Cloud ve Service Cloud ile, satış ve satış sonrası hizmet performanslarını ve müşteri memnuniyetlerini artırmalarına yardımcı olur.

Özetle, Kofana Digital, pandemiden bağımsız olarak, kurum içi etkin bir iletişim ağına sahip, işbirliği ve birlikte çalışma kültürü ile donatılmış bir şirket olarak, pandemi sürecinde, müşterilerinin dijital dönüşümüne öncülük etmiştir.

Değeri, çözüm odaklı ekibimiz ile yaratıyoruz

Kofana Digital, çözümden çok müşterisini merkeze alır. Bu bakış açısı ile iş yükünü artırsa da, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için çalışır. Kofana mottosu, müşteri deneyimine uzun vadeli yatırım yaparak bu esnada değer yaratmak, bunu da “hizmet odaklı bir kültür” ile sağlamaktır. Hizmet odaklı bu kültürü sağlayan en önemli değeri danışmanlık ekibidir. Kofana danışmanları müşterinin ihtiyaçlarını çok net olarak anlar ve elindeki teknolojik araçlarla müşterilerinin hedef ve vizyonuna en uygun, en doğru ve hızlı çözümleri hayata geçirir. Sektörde yarattığımız bu fark danışmanlarımızın, müşterisinin müşterisini çok iyi tanımasıyla gerçekleşir. Kofana danışmanlarının bu kadar başarılı olmasının ardındaki en önemli sebep ise, iş analisti ya da kod geliştirici olarak değil tam anlamıyla bir “Danışman” olarak yetiştirilmeleridir. Yaklaşık 20 yılı aşkın süredir bilişim sektöründe çözüm ve hizmet sağlayan şirket 1000’in üzerinde danışmanı yetiştirerek sektöre kazandırmış ve bu konuda adeta okul rolü üstlenmiştir.

KOFANA Genel Müdür
Burak Kurucu

Kaynak: CloudTalk Magazine – Kasım 2021 Sayısı